Pozycjonowanie Google Maps

„Kto szuka ten znajdzie”. Taka maksyma powinna przyświecać wyszukiwarce Google – najpopularniejszemu serwisowi wyszukującemu w Polsce. Towarzyszy nam ona na co dzień, jako wielka encyklopedia treści zawartych w potężnej sieci internetowej. W niej możemy znaleźć wszystko – od interesujących nas usług, przez zabawne filmy, po bieżące informację z całego świata. Google to także największy zbiór precyzyjnych map i narzędzi internetowych. No właśnie. Co mogą mieć ze sobą wspólnego obszerne mapy i nowoczesne usługi internetowe? Małych i średnich przedsiębiorców. Tak, właśnie ich. Dlaczego? Dlatego, że od niedawna Google uruchomiła przyjazny przedsiębiorcom program Google Moja Firma, który pomaga tworzyć precyzyjne wizytówki i lokować je na mapach Google.

Takie wizytówki to atrakcyjny sposób prezentacji profilu firmy na zewnątrz, a także doskonałe narzędzie budujące pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa na oczach tysięcy użytkowników. Czytelna i funkcjonalna przyciągnie rzesze nowych Klientów i wprowadzi ich w świat świadczonych przez Was usług. Jednak by wizytówka dotarła do szerokiego grona odbiorców, konieczne są zabiegi związane z pozycjonowaniem, które umieszczą Waszą wizytówkę w czołówce organicznych wyników wyszukiwań w Google. Jest to proces długofalowy, choć niezmiernie skuteczny. Promocją Waszej wizytówki mogą się zając nasi wykwalifikowani pracownicy, którzy doskonale rozumieją prawa rządzące Internetem i znakomicie posługują się umiejętnościami informatycznymi. Dzięki ich pracy Wasza wizytówka szybko powędruje na szczyt listy wyszukiwań i pozostanie długo na tej pozycji. Wyglądem zachęci odbiorców do zagłębienia się w jej treść, przyciągając potencjalnych Klientów do skorzystania właśnie z Waszych usług. Jednak powoli. Najpierw uchylimy Wam rąbka tajemnicy, jak wdrażamy nasze techniki w życie.

Po pierwsze zakładamy Wam konto firmowe w usłudze Google Moja Firma. To umożliwi Wam wymianę kontaktów i otworzy przed Wami świat nieskończonych możliwości.

Następnie zajmujemy się pracami przy wizytówce. Dokładnie dbamy o rozwój poszczególnych elementów, takich jak:

– tytuł – nazwa wizytówki jest bardzo ważna, gdyż będą się nią kierować Klienci przy wyborze danej firmy. Powinna składać się z nazwy firmy, lokalizacji i wyrażenia najlepiej opisującego Waszą działalność.

– dane kontaktowe – tak zwany NAP (name, adress, phone) to istotna część wizytówki. Dzięki dokładnemu wypunktowaniu danych kontaktowych, Klient bez problemu trafi do Ciebie, lub skontaktuje się z Tobą. Przypisując wizytówce kod pocztowy i miejsce siedziby, Google od razu przyczepi w odpowiednim miejscu na mapie pinezkę z oznaczeniem Twojej firmy.

– wygląd – to on sprawia, że wizytówka wyróżnia się spośród wielu innych i przykuwa uwagę potencjalnych Klientów. Dobierzemy odpowiednie wzornictwo, grafikę lub zdjęcie, które utworzą ciekawe tło wizytówki. Umieścimy Twoje logo, by firma była lepiej rozpoznawalna. Wszystko połączymy w odpowiedniej stylistyce. Twoja wizytówka będzie wyjątkowa.

– opis firmy – ten element podpowie Klientom czym dokładnie zajmuje się Twoja firma. Precyzyjnie wskażemy odbiorcom świadczone przez Ciebie usługi, sugerując my dlaczego ma akurat wybrać Ciebie. Opis nie będzie za długi, ani za krótki. Nie zanudzi Klienta, ani nie odwróci jego uwagi. Będzie wyczerpujący i dokładny. Po prostu w sam raz.

Koniec prac nad wizytówką nie oznacza wcale końca pozycjonowania. Tak naprawdę to dopiero początek tej ekscytującej przygody. Następnym krokiem jest śledzenie opinii Klientów, częste aktualizowanie profilu i doglądanie statystyk. Nie zapomnimy o tym, by na bieżąco uzupełniać wizytówkę o ciekawe informacje, aktualności, czy zdjęcia. Sprawimy, że Wasz Klient nie tylko zainteresuje się wizytówką, ale będzie do niej wiernie powracał, zaciekawiony bogactwem treści.

Usługa Google Moja Firma to bardzo obiecujące narzędzie, które pozwoli Wam zbudować pozytywny wizerunek firmy w sieci. To doskonała platforma wymiany informacji między Tobą a Twoim Klientem. Będziesz w stanie zbliżyć Klienta do Twojej działalności, wrzucając ciekawe zdjęcia czy informacje. Pokażesz swoją firmę od środka i zgromadzisz grono lojalnych odbiorców. Dzięki integracji wizytówki z takimi narzędziami jak Google Express czy Google Analitycs poznasz źródła, które kierują Klientów na Twoją stronę i odkryjesz jaka jest grupa docelowa Twoich usług. Rozwiniesz swoja markę lokalnie i ułatwisz Klientowi dotarcie do swojej siedziby.

My doskonale wiemy, że sukces jest wypadkową marzeń i ciężkiej pracy. Pomożemy Ci zyskać nowych Klientów, podczas gdy Ty zajmiesz się świadczeniem usług i budowaniem pozytywnych relacji z Klientami. Wykorzystamy nowoczesne metody pozycjonowania w Google Maps, co przyniesie Ci satysfakcjonujące rezultaty. Spróbuj i ciesz się popularnością, o jakiej wcześniej nie myślałeś. To Twoja szansa na rozwój.

Strona używa plików cookies, pozostając na stronie zgadzasz się na ich używanie.