Pozycjonowanie YouTube

Youtube – największy serwis wyszukujący filmy na świecie. Trudno się z tym nie zgodzić, patrząc chociażby na ilości wyświetleń pod każdym materiałem. Gromadzi codziennie tysiące nowych, świeżych i zaskakujących treści filmowych. Użytkownicy z całego świata to właśnie tutaj odtwarzają ulubione teledyski, zabawne klipy czy praktyczne videoblogi z poradami internetowych ekspertów. Ludzie od zawsze maja potrzebę socjalizacji, choć w dobie cyfryzacji przybrała ona trochę inne oblicze. Masowo dzielimy się swoim życiem i chętnie zaglądamy do czyjegoś. Internet obalił nie co granice, które dzieliły nas kilkanaście lat temu. Bez wątpienia, jesteśmy bliżsi i bardziej dostępni ludziom z drugiego kąta świata.

Idea publikacji filmów nie dotyczy jedynie sfery prywatnej. Co raz więcej firm promuje się poprzez media społecznościowe czy portale internetowe, takie jak chociażby Youtube. I podobnie jak w wyszukiwarce Google, również na Youtubie konkurencja rywalizuje między sobą o jak najwyższą pozycję na liście wyszukiwania. Dzieje się tak dlatego, że internauci w ponad 90% przyznają się, że wybierają jedynie pierwsze 15 pozycji, z jakże ogromnej listy wyników wyszukiwarek. To, że jesteś daleko od czołówki rankingu, nie oznacza, że jesteś gorszy. Po prostu nie poświęciłeś zbytniej uwagi na efektywną promocję swojego filmu w sieci. Mając na uwadze fakt, że większość internautów impulsywnie wybiera filmiki z TOP 15, warto jest zastanowić się nad możliwością pozycjonowania swoich materiałów w Youtube.

Początkowo pozycjonowanie odnosiło się jedynie do stron internetowych. Jednak w miarę wzrostu popularności innych publikacji w sieci, dziedzina ta, zaczęła się rozwijać. Dziś udaje się nam pozycjonować wizytówki w Google Maps, profile na Facebooku i filmy na Youtubie. Ogólnie rzecz biorąc pozycjonowanie to nic innego jak szereg działań, które zmierzają do osiągnięcia przez daną stronę internetową najwyższej pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania, pod względem danych słów kluczowych. A jak już wiecie, im wyższa pozycja, tym większa szansa, że potencjalny Klient skorzysta z Twoich usług. Chcecie wiedzieć jak pozycjonujemy filmiki na Youtube? Czytajcie dalej.

Internetem rządzi matematyka. A tam gdzie matematyka, są też algorytmy. To właśnie one decydują o tym, jaki film znajdzie się na pierwszej pozycji. Oczywiście, tylko kto szereguje te wyniki w takiej a nie innej kolejności? Odpowiedź brzmi Googleboty. Te sympatyczne programy przemierzają codziennie Internet w poszukiwaniu nowych treści. Wchodząc na daną stronę, niczym sprawni rzeczoznawcy, spisują słowa kluczowe dla danej pozycji w ogromnym indeksie wirtualnym. Teraz pojawiasz się Ty, wpisując zapytanie w okienku wyszukiwarki Youtube. Googleboty rozpoczynają szukanie najbardziej pasującej do tego zapytania strony, porównując wyrażenia z okna szukania do indeksu zgromadzonych wyrazów. I tak powstaje lista filmów, zaczynając od tych najtrafniejszych względem konkretnego zapytania.

Mając na uwadze wszystkie te czynniki, przychodzi kolej na nasze działania. Praca pozycjonerska wymaga od nas precyzji i staranności. Wszystko zaczyna się od stworzenia dobrej jakości filmu. Zadbamy o to, by użytkownicy Youtube chętnie zaglądali na Twój kanał, budując Twoją popularność medialną. Im więcej wyświetleń, tym lepsza pozycja w rankingu. Stworzymy dla Ciebie materiał o nieporównywalnej estetyce i funkcjonalności, który będzie chętnie oglądany przez tysiące widzów. Następnie przejdziemy do optymalizacji fraz kluczowych. Umieścimy je w tytułach filmów i w opisie. Odpowiednio otagujemy dany materiał, by stał się przyjazny dla wyszukiwarki Youtube. Wykorzystamy przy ty maksimum naszych umiejętności i bogactwo językowe, by jak najpełniej oprawić Twój film w słowa kluczowe. W dalszej kolejności zadbamy o promocje wstawionego już do Twojego kanału filmu. Stworzymy dla Ciebie profile w mediach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, Google+ czy LinkedIn, by spopularyzować Twój wizerunek w sieci. To jeszcze nie wszystko. Zadbamy o link building z wartościowych i bezpiecznych źródeł, tworząc dla Ciebie fachowe zaplecze branżowe. W oczekiwaniu na skuteczność pozycjonowania, zapewnimy Ci rozgłos i rzeszę wiernych odbiorców.

Pozycjonowanie w Youtube to doskonały pomysł na promocję Twojej małej lub średniej firmy. Nic nie buduje lepiej wizerunku jak obecność w sieci internetowej, gdzie masz stały kontakt z Klientem i dostęp do ciekawych form reklamy. Z nami wszystko może się udać. Zadzwoń, opowiedz nam o sobie, a my sprawimy, że będziesz pierwszy. Sukces jest bliżej niż myślisz.

Strona używa plików cookies, pozostając na stronie zgadzasz się na ich używanie.